European Tree Worker Herexamen

European Tree Worker Herexamen

De EAC kent de kwalificatie European Tree Worker toe op basis van een examen. Het doel van het examen is om na te gaan of de kandidaat over de kennis en vaardigheden beschikt die in het vastgelegde curriculum beschreven staan.

Bij een onvoldoende score kan de kandidaat binnen een periode van 2 jaar na het eerste examen maximaal tweemaal herkansen. Lukt dit niet, dan moet het hele examen opnieuw worden gedaan.

De certificeringsinstelling kan informatie verstrekken over de plaats en de tijd waarop de certificering plaatsvindt, evenals over de certificering zelf.

  • Doelgroep

    Kandidaten die eerder een ETW-examen hebben afgelegd en die één of meerdere onderdelen nog niet gehaald hebben.

  • Programma

    Afhankelijk van het resultaat uit het vorige examen kan het examen uit één of meer van de volgende onderdelen bestaan.

    1. Sortiment examen
    2. Schriftelijk examen
    3. Mondeling examen
    4. Simulatie I – Snoeien
    5. Simulatie II – bestaat uit één van de volgende onderdelen:
      • Planten
      • Verplanten
      • Boomveiligheid
      • Velling
    6. Werken in bomen: dit examenonderdeel wordt klimmend of met behulp van een hoogwerker afgelegd, de kandidaat geeft bij inschrijving aan hoe hij dit gedeelte wil gaan afleggen
  • Examentoelating

    De Examencommissie is als enige bevoegd om kandidaten toe te laten tot het examen. Hiervoor moeten de kandidaten de volgende documenten kunnen overleggen:

    • Gezondheidsverklaring: verklaring dat de kandidaat fysiek en geestelijk in staat is om boomverzorgingswerkzaamheden uit te voeren;
    • Ervaringsverklaring: verklaring dat de kandidaat minimaal één jaar ervaring heeft in de uitvoering van boomverzorgingswerkzaamheden;
    • Geldig EHBO diploma of een geldig BHV-diploma/certificaat;
    • Certificaat/verklaring dat/die aantoont dat de kandidaat een hulpactie in de bomen kan uitvoeren;
    • Certificaat/verklaring dat/die aantoont dat de kandidaat geschoold is in het werken met de motorzaag

    Studiemateriaal

    Kandidaat moet zelf meenemen:

    • Persoonlijke beschermingsmiddelen
    • Motorzaag en handzaag
    • Klimmateriaal en/of valbeveiliging

    Alle andere middelen worden ter beschikking gesteld.

    Resultaat

    Bij voldoende resultaat het EAC European Tree Worker (ETW) certificaat. Bij een onvoldoende score kan de kandidaat binnen een periode van 2 jaar na het eerste examen maximaal tweemaal herkansen. Lukt dit niet, dan moet het hele examen opnieuw worden gedaan.

    Werkwijze van inschrijving

    Na inschrijven voor het herexamen nemen wij contact met je op middels een inschrijfformulier om de onderdelen voor het herexamen te bepalen.

European Tree Worker Herexamen

Neem contact op met Praktijk Centrum Bomen

Heb je een vraag over onze trainingen, opleidingen of wil je graag advies? Neem gerust contact op.

Kom in contact